piątek, 17 maja, 2024
Strona głównaReligiaOstatnia Msza w 112-letnim Kościele w Halifax

Ostatnia Msza w 112-letnim Kościele w Halifax

Parafianie uczestniczyli w ostatniej mszy w kościele w Halifax. Kościół św. Hildy, położony przy Gibraltar Road, zostanie zamknięty, aby umożliwić rozbudowę przedszkola w okolicy i stać się miejscem dla szerszego zakresu grup społecznościowych.

Historia i znaczenie kościoła

Przez ponad 112 lat kościół służył parafii, będąc ważnym miejscem dla wielu pokoleń mieszkańców. Ponad 150 osób zgromadziło się, aby świętować życie i posługę kościoła, który przez lata był ważnym punktem dla społeczności.

Nowa parafia

Parafia teraz połączy się z kościołem św. Jana w Warley, tworząc nową parafię – św. Jana Ewangelisty, Warley i św. Hildy, Halifax. Nabożeństwa będą odbywać się w kościele św. Jana przy Windle Royd Lane.

Ostatnie chwile w kościele św. Hildy

Podczas ostatniej mszy w kościele św. Hildy, proboszcz kościołów św. Hildy i św. Jana, ks. Caroline Greenwood powiedziała: “Byliśmy zachwyceni, mogąc powitać biskupa Smitha Prasadam, który przewodniczył nabożeństwu, oraz zastępcę burmistrza Sue Holdsworth. Był to dzień mieszanych emocji. Była radość, kiedy świętowaliśmy wszystko, co kościół znaczył dla każdego z nas, połączona ze smutkiem, kiedy razem oddawaliśmy cześć w tym miejscu po raz ostatni.”

Refleksja

Zamknięcie kościoła to zawsze trudny moment dla społeczności, która przez lata gromadziła się w jego murach. Jednak zmieniające się czasy i potrzeby społeczności prowadzą do takich decyzji. Ważne jest, aby pamiętać o historii i znaczeniu takich miejsc, jednocześnie patrząc w przyszłość z nadzieją i optymizmem.

Podobne wiadomości

Popularne tematy