piątek, 17 maja, 2024
Strona głównaReligiaKardynał Krajewski prezentuje nowe papieskie dary dla Ukrainy

Kardynał Krajewski prezentuje nowe papieskie dary dla Ukrainy

Nowe paczki z pomocą humanitarną, które niedawno przybyły z Korei, są wysyłane na Ukrainę. Kardynał Konrad Krajewski podkreślił rolę około 30 bezdomnych osób pomagających w rozładunku dostaw.

Dary żywnościowe z Korei dla Ukrainy

Dwa ciężarówki wypełnione żywnością kierują się na Ukrainę – informuje Kardynał Konrad Krajewski. Najnowsza inicjatywa humanitarna Papieża Franciszka została ogłoszona przez papieskiego jałmużnika, który poinformował Vatican News, że duża koreańska firma przesłała Watykanowi około 300 000 porcji liofilizowanego bulionu. Bulion jest bardzo odżywczy i można go łatwo przygotować, dodając gorącą wodę.

Ponad 100 ciężarówek z pomocą od początku wojny

Od świtu w środę około 30 mieszkańców Dormitorium Papieża Franciszka pracuje nad rozładunkiem i przekazaniem pomocy do obiektów Greckokatolickiej Parafii Santa Sophia w Rzymie. Stamtąd zostanie wysłana na Ukrainę w ciągu kilku dni.

Solidarność gości dormitorium

Kardynał Krajewski podkreślił wielką symboliczną wartość solidarności okazanej przez gości dormitorium Papieża. 30 bezdomnych osób, które znalazły tam schronienie, nie zawahało się pomóc w organizacji tej przesyłki z Korei.

Pomoc humanitarna jako klucz do pokoju

Papieski jałmużnik nie ma wątpliwości co do znaczenia wielu gestów solidarności z Ukrainą jako czynnika, który może przyczynić się do pokoju. “To bardzo ważne”, wyjaśnił kardynał, “aby cierpiący wiedzieli, że nie są sami i że są w pewien sposób dotknięci przez Świętego Ojca”.

Nowe inicjatywy charytatywne

Podróże na Ukrainę, na które przygotowuje się Kardynał Krajewski, będą również okazją do uruchomienia nowych projektów. W ciągu kilku tygodni zostanie otwarty duży dom w Lwowie dla wdów po wojnie i dla matek z dziećmi.

Bycie obecnym to najsilniejsze świadectwo

Jałmużnik Papieża Franciszka uważa, że niezwykle ważne jest osobiste bycie tam, gdzie ludzie najbardziej cierpią, zwłaszcza aby nie przyzwyczajać się do myśli o wojnie.

Podobne wiadomości

Popularne tematy