wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaReligiaEkumeniczne czuwanie modlitewne przed zbliżającym się Synodem

Ekumeniczne czuwanie modlitewne przed zbliżającym się Synodem

Papież Franciszek zaprasza przywódców Kościołów różnych wyznań do wspólnej modlitwy 30 września, powierzając prace 16. Zwykłego Ogólnego Zgromadzenia Synodu Duchowi Świętemu.

Papież Franciszek przewodniczy modlitwie

Papież Franciszek będzie przewodniczył ekumenicznej modlitewnej wigilii przed nadchodzącym Zgromadzeniem Ogólnym Synodu na Placu Świętego Piotra w sobotę, 30 września. Ta wigilia modlitwy będzie miała na celu powierzenie Duchowi Świętemu pracy 16. Zgromadzenia Ogólnego Synodu, które odbędzie się w Watykanie od 4 do 29 października.

Uczestnicy modlitewnej wigilii

Wigilia modlitwy w sobotni wieczór będzie miała charakter ekumeniczny i będzie gościć takie osobistości jak Ekumeniczny Patriarcha Konstantynopola, Bartłomiej I; Arcybiskup Canterbury Justin Welby oraz wielu innych przywódców kościelnych. Będą także obecni tysiące chrześcijan z różnych denominacji.

Program wydarzenia

Program prowadzący do modlitwy i ekumenicznej wigilii będzie transmitowany na żywo przez Vatican Media na ich kanale YouTube, z tłumaczeniem na osiem różnych języków. Aby dowiedzieć się więcej o wydarzeniu, można śledzić oficjalne kanały społecznościowe: Facebook / Instagram: @30Sept2023 #Together2023; oraz na X (dawniej znane jako Twitter): @Together2023.

Dziękczynienie i jedność

Przed sobotnią modlitewną wigilią, od 5 do 6 po południu, odbędzie się uroczystość dziękczynienia skoncentrowana na czterech darach: wdzięczności za dar jedności i synodalnej podróży; dar drugiego człowieka; dar pokoju; oraz dar Stworzenia.

Młodzi ludzie w modlitwie

Tysiące młodych dorosłych z różnych krajów wezmą udział w programie warsztatów i spotkań w Rzymie, od 29 września do 1 października, który obejmuje ekumeniczną modlitewną wigilię w sobotę oraz wcześniejszą modlitwę chwały i uwielbienia w Bazylice św. Jana na Lateranie.

Wspólna modlitwa na całym świecie

W tym samym duchu, na całym świecie zostało zorganizowanych ponad 200 wspólnych modlitw, w dniu lub wokół 30 września, z chrześcijanami z różnych Kościołów dzielącymi się modlitwą i refleksją w swoich własnych krajach.

Podobne wiadomości

Popularne tematy