wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaReligiaWystawa fotograficzna "Płacz Kobiet" zawita do Nowego Jorku

Wystawa fotograficzna “Płacz Kobiet” zawita do Nowego Jorku

Odwaga kobiet zaangażowanych w promocję praw człowieka i ochronę Stworzenia jest w centrum uwagi w Perelman Performing Arts Center w Nowym Jorku podczas Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Wystawa fotograficzna, przygotowana przez Lię Beltrami we współpracy z Dykasterią ds. Komunikacji Stolicy Apostolskiej, była już prezentowana w maju na Placu Świętego Piotra.

Od Placu Świętego Piotra do Ground Zero

Przesłanie pokoju, pojednania i nadziei na lepszą ludzkość zostało ponownie podkreślone podczas 78. sesji Zgromadzenia Ogólnego Narodów Zjednoczonych. Wystawa “Emocje, by Generować Zmiany – Płacz Kobiet” została zaprezentowana w środę, 20 września, w Nowym Jorku. Poprzednio była ona dostępna dla publiczności w maju w unikalnym miejscu: Kolumnadzie Berniniego na Placu Świętego Piotra.

“Płacz Kobiet” w Nowym Jorku

Wystawa została zrealizowana dzięki współpracy kilku podmiotów: Światowego Związku Katolickich Organizacji Kobiecych UMOFC-WUCWO, Dykasterii ds. Komunikacji Stolicy Apostolskiej oraz agencji Handshake. Po wprowadzeniu przez dyrektora artystycznego Perelman Arts Center, Billa Raucha, zastępca dyrektora redakcyjnego mediów watykańskich, Alessandro Gisotti, podkreślił, że ta wystawa opowiada “historie braterstwa, pojednania, walki przeciwko wszelkiej dyskryminacji, wspierając godność ludzką i integralny rozwój człowieka”.

Fotografia jako “pisanie światłem”

Alessandro Gisotti przypomniał definicję fotografii Marshalla McLuhana: pisanie światłem. “Na tych zdjęciach,” powiedział Gisotti, “znajdujemy tyle światła. Światło, które emanuje od odważnych kobiet, matek, córek, pracujących kobiet, które pokonują każdą możliwą przeszkodę, by dać lepszą przyszłość ludziom, których kochają”.

Nadzieja poprzez obrazy

Lia Beltrami podkreśliła nadzieję, która “charakteryzuje wszystkie historie opowiedziane za pomocą zdjęć wystawy”. Nadzieja, która jest karmiona przez wytrwałość kobiet zdolnych do pokonywania “najtrudniejszych wyzwań” dla dobra ich rodzin i społeczności.

Strażnicy Lasu Deszczowego

Kobiety były również w centrum uwagi na początku dnia w międzynarodowym biurze Religions for Peace, gdzie odbył się pokaz filmu dokumentalnego “Strażnicy Lasu Deszczowego”, autorstwa Lii i Marianny Beltrami. Film podkreśla walkę rdzennych kobiet w obronie lasów deszczowych w Brazylii, Demokratycznej Republice Konga i na Borneo.

Podobne wiadomości

Popularne tematy