czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaWhoopi Goldberg i Papież Franciszek - spotkanie pełne nadziei

Whoopi Goldberg i Papież Franciszek – spotkanie pełne nadziei

Whoopi Goldberg, znana aktorka i aktywistka, spotkała się z Papieżem Franciszkiem, wyrażając swoją wdzięczność za jego przesłanie miłości i nadziei. Spotkanie to nie tylko było wyrazem osobistej wdzięczności Goldberg, ale także okazją do dyskusji na temat ważnych kwestii społecznych i ekologicznych.

Znaczenie pszczół dla naszej Planety

Whoopi Goldberg, będąc także pszczelarzem, podkreśliła znaczenie pszczół dla naszej planety, mówiąc: “posiadanie pszczół zwraca uwagę na fakt, że pszczoły giną na całej planecie…”. Zasugerowała nawet, że mogłaby wysłać Papieżowi kilka pszczół, co podkreśla jej zaangażowanie w ochronę tych istot.

Wystawa “Zmiany”

Wystawa zatytułowana “Zmiany” ukazuje drastyczne zmiany spowodowane zmianami klimatu na ziemi, zwierzętach i ludziach, a także jak biedni i mniejszości są najbardziej dotknięci tymi zmianami. To przesłanie jest bliskie temu, które Papież Franciszek przekazuje światu, koncentrując się na braku miłości i potrzebie jej oraz na walce o inkluzywność i zachowanie.

Dziękczynienie i przesłanie Papieża

Whoopi Goldberg wyraziła swoją wdzięczność Papieżowi, mówiąc: “Dziękuję”. Podkreśliła, że uwielbia przesłanie Papieża Franciszka, które głosi, że “musimy kochać wszystkich” i że to nie my mamy prawo przebaczać, ale Bóg, a reszta, jak dodaje, “szczerze mówiąc, nie jest twoją sprawą”.

Walka o sprawiedliwość

Goldberg zauważyła, że przesłanie Papieża Franciszka jest podobne do tego, które przedstawiają zdjęcia na wystawie. Mówiła: “To jest przesłanie dla każdego”. Podkreśliła, że mówienie o problemach może czasami być najlepszą bronią do walki z niesprawiedliwością.

Spotkanie Whoopi Goldberg z Papieżem Franciszkiem to więcej niż tylko wymiana uprzejmości. To dialog między dwoma osobami, które, mimo różnic, łączy wspólne przesłanie miłości, nadziei i inkluzji. W obliczu globalnych wyzwań, takich jak zmiany klimatu i niesprawiedliwość społeczna, ich rozmowa staje się echem globalnej potrzeby działania i zmian.

Podobne wiadomości

Popularne tematy