sobota, 1 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaW Brazylii kościół tworzą młodzi

W Brazylii kościół tworzą młodzi

Odnowa duszpasterska w Recife

W 2023 roku oblaci z parafii Chrystusa Odkupiciela w Recife, Brazylia, skupili swoje działania na duszpasterstwie młodzieży. Była to odpowiedź na postanowienia ostatnich Kapituł Generalnych. Pierwszym etapem było zorganizowanie misji parafialnej, której celem było przyciągnięcie młodych ludzi do wspólnoty kościelnej.

Spotkanie młodzieży z Chrystusem

Kluczowym momentem tej inicjatywy było Spotkanie Młodzieży z Chrystusem, odbywające się pod hasłem „Znalazłem powód, aby się nie poddawać”. W weekendowym spotkaniu formacyjnym uczestniczyło 60 młodych osób, a kolejne 150 zaangażowało się w ewangelizację wśród rówieśników. Efektem tych działań była zauważalna obecność młodzieży w parafii.

Niepokalane Poczęcie – święto młodzieży

Młodzież aktywnie włączyła się także w obchody Niepokalanego Poczęcia, które w Recife mają szczególny charakter. Nad miastem wznosi się wzgórze z figurą Niepokalanej – Morro da Conceição. Młodzi ludzie brali udział w nabożeństwach, pielgrzymując o różnych porach, aby oddać hołd Patronce Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

Wizyta w wspólnocie oblackiej

Innym ważnym elementem działań młodzieży było odwiedzenie wspólnoty oblackiej i złożenie życzeń z okazji święta patronalnego. To symboliczne działanie podkreśla głębokie zaangażowanie młodych ludzi w życie kościelne i ich chęć aktywnego uczestnictwa w jego rozwoju.

Inicjatywa oblackiej parafii w Recife jest znakomitym przykładem roli, jaką młodzież może odegrać w odnowie i rozwoju życia kościelnego. Aktywne uczestnictwo młodych ludzi w różnych formach duszpasterstwa nie tylko wzbogaca wspólnotę, ale także przyczynia się do jej duchowego wzrostu. Historia z Recife stanowi inspirację dla innych wspólnot, pokazując, że młodzież jest nie tylko przyszłością Kościoła, ale i jego teraźniejszością.

Podobne wiadomości

Popularne tematy