sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaReligiaUczestnicy Synodu na rekolekcjach w Sacrofano

Uczestnicy Synodu na rekolekcjach w Sacrofano

Od 30 września do 3 października członkowie, delegaci oraz specjalnie zaproszeni goście na XVI Zwykłe Zgromadzenie Synodu Biskupów spędzają czas na modlitwie w domu rekolekcyjnym Fraterna Domus. Medytacje i refleksje są transmitowane na żywo.

Rekolekcje przed otwarciem Synodu

Członkowie Synodu, delegaci braterscy i specjalnie zaproszeni goście uczestniczą w rekolekcjach od 30 września do 3 października, przed otwarciem XVI Zwykłego Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów 4 października. Rekolekcje odbywają się w domu rekolekcyjnym Fraterna Domus w Sacrofano, około 30 km na zewnątrz Rzymu. Uczestnicy Synodu przybyli w sobotę wieczorem po uczestnictwie w Ekumenicznym Nabożeństwie “Razem”. Pozostaną na rekolekcjach do wtorkowego wieczoru.

Duchowy harmonogram dnia

Ich dni rozpoczynają się Poranną Modlitwą, czyli Laudes, o 8:45, podczas której benedyktynka i była opatka Matka Maria Ignazia Angelini dostarczy krótką medytację. Były Mistrz Zakonu Kaznodziejów, Ojciec Timothy Peter Joseph Radcliffe, wygłosi dwie medytacje rano. Uczestnicy rekolekcji będą mieli również czas na cichą osobistą modlitwę.

W popołudniu odbędą się grupowe rozmowy w Duchu. Msza Święta poprzedzona jest drugą medytacją głoszoną przez Matkę Marię Ignazia Angelini o 6:45, po której następuje kolacja.

Medytacje i refleksje

W niedzielę 1 października tematem medytacji Matki Angelini podczas Porannej Modlitwy było “Chodzić razem, spotykając Jezusa, odrzucony kamień jest konieczny”. Pierwsza medytacja Ojca Timothy’ego Radcliffe’a skupiała się na “Mając nadzieję przeciwko nadziei”. Jego druga medytacja nosiła tytuł “W domu u Boga i Bóg w nas” i została przerwana, aby rekolekcjanci mogli uczestniczyć w odmawianiu Anioł Pański z Papieżem Franciszkiem.

Msza Święta w niedzielę wieczorem będzie celebrowana przez Biskupa Raymonda Poissona z Saint-Jérôme – Mont-Laurier w Kanadzie. Biskup Poisson jest również Prezydentem Kanadyjskiej Konferencji Biskupów Katolickich. Msza Święta będzie transmitowana na żywo na jej stronie Facebook oraz na kanale YouTube.

Podobne wiadomości

Popularne tematy