sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaReligia"Sztuka Komunikacji Sercem": Spotkanie Konsekrowanych Dziewic we Włoszech

“Sztuka Komunikacji Sercem”: Spotkanie Konsekrowanych Dziewic we Włoszech

Konsekrowane kobiety z całych Włoch spotkały się w Enna, aby zgłębić temat “Sztuka Komunikacji Sercem”, podkreślając potrzebę autentycznej komunikacji w naszym szybko zmieniającym się świecie.

Ordo virginum i ich misja

Na spotkaniu Ordo virginum, stowarzyszenia konsekrowanych kobiet, wybrano temat: “Sztuka Komunikacji Sercem”. Spotkanie, które odbyło się we włoskim mieście Enna w dniach 24-27 lipca, nawiązywało do przesłania Papieża Franciszka na 57. Światowy Dzień Komunikacji, który podkreślał “Mówienie sercem: ‘Prawda w miłości'”.

Komunikacja i komunia

Ordo virginum wyjaśnia, że konsekrowane kobiety dostrzegają potrzebę tworzenia nowych przestrzeni dla autentycznej komunikacji. “Codzienne życie konsekrowanych kobiet,” jak mówi, “charakteryzuje bycie w ‘ciągłej komunii’, to jest ciągła możliwość nawiązywania komunikacji i relacji z Panem i z tymi, których spotykamy.”

Nowe formy komunikacji

Konsekrowane dziewice dostrzegają, że nowe formy komunikacji mogą tworzyć nowe przestrzenie do pielęgnowania relacji. “Środki komunikacji, w szybkiej i ciągłej ewolucji, są również ciągłymi generatorami nowych miejsc relacji, które wymagają opieki, miejsc, do których jesteśmy również wezwani wejść ‘sercem’, jak mówi Papież, całą naszą osobą, naszą historią i naszą wiarą,” według oświadczenia Ordo virginum.

Prelegenci na wydarzeniu

Harmonogram trzydniowego spotkania jest wypełniony momentami modlitwy i czasem przeznaczonym na słuchanie i dzielenie się doświadczeniami. Prelegentami byli między innymi Cristina Vonzun, konsekrowana dziewica Diecezji Lugano i dyrektor Communicatio Ecclesiae, która poruszyła temat “Konsekrowane Kobiety w Erze Cyfrowej Komunikacji”.

Skupienie na Sycylii

Wydarzenie w sycylijskim mieście Enna miało również na celu zwrócenie uwagi na Kościół na Sycylii, w tym modlitewną czuwanie drugiego dnia, aby podkreślić świadectwo wiary św. Agaty, błogosławionej Piny Suriano, błogosławionego Don Pino Puglisi i błogosławionego Rosario Livatino.

Spotkanie konsekrowanych dziewic we Włoszech szuka sposobów, w jakie komunikacja może sprzyjać komunii. W tym kontekście, nowe formy komunikacji są widziane jako tworzenie nowych przestrzeni do pielęgnowania relacji, a konsekrowane dziewice są wezwane do wejścia w te przestrzenie “sercem”, z całą swoją osobą, historią i wiarą.

Podobne wiadomości

Popularne tematy