Ubezpiecz swojego psa i nie płać za ewentualne leczenie

Większość z nas ubezpieczona jest od następstw nieszczęśliwych wypadków i choć rzadko korzystamy z wypłaty odszkodowań,...

... to mamy pewność, że w razie poważnego wypadku będzie nas stać na leczenie. Tak samo powinniśmy postępować z naszymi pupilami, które również chorują, a ich leczenie jest często równie drogie. Na jakie oferty możemy liczyć, chcąc ubezpieczyć naszego czworonoga?

Ubezpieczenia psów stają się coraz popularniejsze

Decyzja o zakupie psa wiąże się często z dużym kosztem. Ceny za rasowe czworonogi osiągają zawrotne sumy, które sięgać mogą nawet kilkunastu tysięcy złotych. Wybierając szczeniaka, nie mamy stu procentowej pewności co do jego stanu zdrowia. Czasami okazuje się po kilku miesiącach, że wymaga on drogiej diagnostyki a w późniejszym czasie jeszcze droższego leczenia. Cena wizyty w gabinecie weterynaryjnym nie należy do najtańszych, a jeśli przychodzi do specjalistycznego leczenia, to okazuje się, że mówimy o ogromnych kwotach.

Jeśli nie chcemy mieć dylematu czy stosować nowoczesne metody leczenia naszego pupila, to koniecznie powinniśmy zdecydować się na ubezpieczenie psa. Pozwoli nam ono otrzymać odszkodowanie w przypadku śmierci, ale również zapewni zwrot kosztów leczenia w momencie, gdy nasz pupil poważnie zachoruje. To gwarancja, że przez całe życie będziemy mogli pozwolić sobie na leczenie, bez względu na jego koszt.

Nieszczęśliwe wypadki z udziałem ludzi zdarzają się dość często, w przypadku psów są jednak jeszcze częstsze. Wystarczy drobna "bójka" między dwoma samcami, by za leczenie powstałych obrażeń zapłacić u weterynarza całkiem pokaźną sumę. Nie warto ryzykować. Ubezpieczenia dla czworonogów nie są drogie i można je płacić w wygodnych, comiesięcznych ratach co jeszcze bardziej podnosi ich atrakcyjność. Jeśli interesuje Cię ubezpieczenie psa więcej na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/ - na tej stornie znajdziesz sporo szczegółów.

Kiedy otrzymam odszkodowanie?

Wszystko zależy od wyboru konkretnej oferty. Znaleźć można przynajmniej kilka firm, które oferują ubezpieczenia psów i warto zapoznać się z ich warunkami. W wielkim uproszczeniu można powiedzieć, że decydując się na taki rodzaj ubezpieczenia, możemy liczyć na zwrot kosztów w przypadku:

  • śmierci naszego pupila,

  • poważnej choroby,

  • nieszczęśliwego wypadku.

Bardzo ważne, że ubezpieczalnie refundują koszt pobytu zwierzaków w szpitalu.  Koszt kilkunastodniowej hospitalizacji psa może być bardzo duży, ale spore obciążenie finansowe generują wszelkiego rodzaju badania diagnostyczne takie jak USG, RTG, czy bardziej zaawansowane jak rezonans, czy tomografia. Wybierając dobrą firmę, możemy liczyć na pokrycie kosztów wizyt weterynaryjnych, które rzadko kiedy schodzą poniżej 100 zł. Jeśli w trakcie wizyty wykonywane są jakieś zabiegi, koszt jest jeszcze wyższy. Ranking firm oferujących ubezpieczenia znajdziemy na stronie https://www.ubezpieczeniaonline.pl/ranking-ubezpieczen/ubezpieczenia-nieruchomosci/0.html.

Pamiętajmy, że nasze zwierzęta chorują tak samo często jak my, warto wiec zrobić wszystko, by odpowiednio je zabezpieczyć.