Ciepły typ urody a farba do włosów blond

Blond to niezwykle wdzięczny kolor, który, jeśli zostanie odpowiednio dobrany do naszego ogólnego wyglądu, może sprawić, że nasz wizerunek nabierze wyjątkowego charakteru.

Za sprawą farby do włosów blond możemy łatwo odjąć sobie lat, złagodzić rysy twarzy czy też uwydatnić te cechy, które uważamy za swoje największe atuty. To, czym warto się kierować przy wyborze najlepszego odcienia, to bez wątpienia posiadany typ urody. Jaki zatem blond będzie dobrym rozwiązaniem dla pań, których urodę można określić jako ciepłą?
Czym charakteryzuje się ciepły typ urody?

Chociaż bez wątpienia trudno jest oczekiwać, że za pomocą zaledwie jednego słowa opiszemy czyjś wygląd, to jednak podział typów urody na chłodne i ciepłe może być pod wieloma względami pomocny. Podążając typ tropem, uda nam się nie tylko znaleźć właściwy produkt do koloryzacji, ale także odpowiednio dobrać stylizacje czy makijaż.

Jako ciepły typ urody określa się ten, gdzie skóra ma lekko żółty czy brzoskwiniowy odcień. Wyraźnie brakuje tutaj chłodnego podtonu, w związku z czym nawet w przypadku, gdy cera jest bardzo jasna, próżno się tutaj doszukiwać odcienia porcelanowego czy kremowego. Oprócz tego posiadaczki ciepłej urody zazwyczaj mają brązowe, piwne lub intensywnie zielone oczy. Włosy także mają ciepły kolor – mogą to być zarówno blondy, jak i rudości czy brązy. Dość często jest tutaj spotykana również ciemna oprawa oczu.

Farba do włosów blond a ciepły typ urody

Jak już zostało wspomniane, farba do włosów blond może przybrać różnorodne oblicze, wobec czego każdy może znaleźć coś dla siebie. Oczywiście może się zdarzyć, że nasze wyobrażenia nie będą zbyt zgodne z rzeczywistością i potrzeba będzie kilku prób, aby odnaleźć swój kolor, niemniej kierowanie się takimi wyznacznikami jak odcień karnacji czy oczu może być solidną wskazówką ułatwiającą podjęcie decyzji przed przeprowadzeniem koloryzacji.

Jak łatwo można się domyślić, kobiety o ciepłym typie urody powinny raczej unikać chłodnych blondów – czyli takich, które są popielate i „mroźne”. Nie najlepiej sprawdzi się tutaj również platyna, która w ostatnim czasie wraca do łask. W takich kolorach brzoskwiniowa lub żółta cera może przybrać niezdrowy koloryt, co raczej nie jest pożądanym efektem przez nikogo. Silny będzie także kontrast między fryzurą a oprawą oczu, co może sprawiać, że rysy naszej twarzy wydadzą się ostrzejsze niż w rzeczywistości.

Nie zapominajmy jednak, że farba do włosów blond ma dużo więcej do zaoferowania. Dlatego też ciepły typ urody może z powodzeniem zwrócić się w stronę odcieni złocistych, miodowych, słonecznych, bursztynowych i karmelowych. W wielu przypadkach sprawdzają się takie blondy, które w intensywnym oświetleniu mogą wyglądać na lekko rude lub zawierać w sobie nutkę brązu. Takie odcienie doskonale podkreślą cerę, nadając jej zdrowy blask. Świetnie będą się też komponować z brązowymi lub zielonymi tęczówkami. Za sprawą takiej koloryzacji możemy liczyć na to, że rysy twarzy staną się zmysłowe, a nierzadko także delikatniejsze.