wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaReligiaSpotkanie Papieża z Denisem Bećiroviciem, członkiem Prezydium Bośni i Hercegowiny

Spotkanie Papieża z Denisem Bećiroviciem, członkiem Prezydium Bośni i Hercegowiny

Papież Franciszek przyjął w Watykanie Denisa Bećirovicia, członka kolegialnego Prezydium Bośni i Hercegowiny. Spotkanie to miało miejsce w sobotę rano.

Bilateralne relacje

W oświadczeniu Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej wyrażono uznanie dla “pozytywnych relacji dwustronnych”. Dyskusje dotyczyły również “niektórych otwartych kwestii w relacjach Kościół-Państwo”. Przywódcy omówili również krajową rzeczywistość kraju, podkreślając, że podstawą pokoju i stabilności jest prawna i społeczna równość wszystkich składników ludności oraz dialog między wszystkimi aktorami politycznymi.

Międzynarodowe kwestie

Przywódcy wymienili również poglądy na temat kwestii międzynarodowych, “ze szczególnym uwzględnieniem konsekwencji wojny na Ukrainie i konfliktu w Ziemi Świętej, rozszerzenia Unii Europejskiej o kraje Bałkanów Zachodnich oraz postępów Bośni i Hercegowiny na europejskiej ścieżce”.

Spotkanie z kardynałem Pietro Parolinem

Po spotkaniu z Papieżem Franciszkiem, Denis Bećirović spotkał się z kardynałem Pietro Parolinem, Sekretarzem Stanu Watykanu. Towarzyszył mu arcybiskup Paul Gallagher, Sekretarz ds. Stosunków z Państwami i Organizacjami Międzynarodowymi.

Spotkanie Papieża Franciszka z Denisem Bećiroviciem, członkiem Prezydium Bośni i Hercegowiny, było ważnym wydarzeniem, które podkreśliło znaczenie dialogu i współpracy między Kościołem a państwem. Omówiono zarówno kwestie dwustronne, jak i międzynarodowe, co pokazuje, jak ważne są te relacje dla obu stronnych stosunków i dla pokoju na świecie.

Podobne wiadomości

Popularne tematy