piątek, 31 maja, 2024
Strona głównaReligiaSpotkanie Papieża Franciszka z Królem Lesotho, Letsie III

Spotkanie Papieża Franciszka z Królem Lesotho, Letsie III

Papież Franciszek przyjął na audiencji Jego Królewską Mość Króla Lesotho, Letsie III. To ważne spotkanie miało miejsce w Watykanie i dotyczyło relacji między Świętym Stolicą a Królestwem Lesotho.

Miejsce i uczestnicy spotkania

Audiencja odbyła się w środę rano w sali audiencyjnej Pawła VI w Watykanie. Po spotkaniu z Papieżem Franciszkiem, Król Letsie III spotkał się z Kardynałem Sekretarzem Stanu Pietro Parolinem. Towarzyszył im Arcybiskup Paul Richard Gallagher, Sekretarz ds. Stosunków z Państwami i Organizacjami Międzynarodowymi.

Główne tematy rozmów

Podczas serdecznych rozmów omówiono dobre istniejące relacje między Świętym Stolicą a Królestwem Lesotho. Podkreślono również znaczący wkład lokalnego Kościoła w Lesotho.

Kwestie międzynarodowe

W trakcie spotkania poruszono również kwestie międzynarodowe o wspólnym zainteresowaniu. Szczególną uwagę poświęcono konfliktom na Ukrainie i w Ziemi Świętej, a także sytuacji politycznej, klimatycznej i bezpieczeństwa w regionie Afryki Południowej.

Spotkanie Papieża Franciszka z Królem Lesotho, Letsie III, było ważnym momentem w relacjach między Świętym Stolicą a Królestwem Lesotho. Podkreśla ono znaczenie dialogu i współpracy między Kościołem a państwami na całym świecie.

Podobne wiadomości

Popularne tematy