wtorek, 20 lutego, 2024
Strona głównaReligiaPortugalskie władze żegnają Papieża po Światowych Dniach Młodzieży

Portugalskie władze żegnają Papieża po Światowych Dniach Młodzieży

Prezydent Portugalii żegna Papieża Franciszka

Prezydent Portugalii, Marcelo Rebelo de Sousa, czekał na Papieża Franciszka w niedzielny wieczór na lotnisku Figo Maduro w Lizbonie pod koniec jego 42. międzynarodowej wizyty apostolskiej z okazji Światowych Dni Młodzieży 2023.

Uroczysta ceremonia pożegnalna

Uroczysta ceremonia pożegnalna, której towarzyszyły również inne władze polityczne oraz delegacje kościelne, oznaczała moment, w którym Papież zakończył intensywną, 5-dniową wizytę. Wizyta ta również zawiodła go do Fatimy, w sobotę 5 sierpnia, aby modlić się o pokój w sanktuarium poświęconym Matce Bożej.

Ostatni dzień Światowych Dni Młodzieży 2023

Wydarzenia ostatniego dnia Światowych Dni Młodzieży 2023 obejmowały Mszę Świętą z udziałem ponad miliona młodych ludzi oraz ogłoszenie Seulu w Korei Południowej jako miejsca kolejnego takiego międzynarodowego wydarzenia w 2027 roku.

Podziękowania Papieża dla wolontariuszy

Przed swoim wyjazdem Papież nie zapomniał podziękować dziesiątkom tysięcy wolontariuszy, którzy uczynili te ŚDM w Lizbonie możliwymi. Opisał ich jako “Surferów miłości!”.

Powrót Papieża do Rzymu

Portugalski Airbus TAP Air Portugal, który przewozi Papieża z powrotem do Rzymu, ma przybyć krótko po godzinie 22:00 czasu lokalnego.

Podobne wiadomości

Popularne tematy