poniedziałek, 3 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaPapież rozmawiał przez telefon z prezydentem Turcji Erdoğanem na temat wojny w...

Papież rozmawiał przez telefon z prezydentem Turcji Erdoğanem na temat wojny w Ziemi Świętej

Papież Franciszek przeprowadził rozmowę telefoniczną z Recepem Tayyipem Erdoğanem, prezydentem Turcji, aby omówić “dramatyczną sytuację” w Ziemi Świętej.

Potwierdzenie rozmowy przez Watykan

Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni, potwierdził, że turecki prezydent Recep Tayyip Erdoğan rozmawiał przez telefon z papieżem Franciszkiem w czwartek rano. W rozmowie zainicjowanej przez prezydenta Erdoğana obaj przywódcy omówili “dramatyczną sytuację w Ziemi Świętej”, jak podał pan Bruni.

Stanowisko Stolicy Apostolskiej

“Papież wyraził smutek z powodu tego, co się dzieje, i przypomniał stanowisko Stolicy Apostolskiej, wyrażając nadzieję, że można by osiągnąć rozwiązanie oparte na dwóch państwach oraz specjalny statut dla miasta Jerozolimy”, wyjaśnił pan Bruni.

Reakcja rządu tureckiego

Rząd turecki dał wcześniej do zrozumienia, że prezydent wyraził wielkie zaniepokojenie papieżowi w związku z tym, co dzieje się w Gazie.

Inne rozmowy papieża na temat konfliktów

22 października papież Franciszek rozmawiał z prezydentem USA Joe Bidenem przez około 20 minut na temat sytuacji konfliktowych na świecie i potrzeby wyznaczania dróg do pokoju.

Podobne wiadomości

Popularne tematy