sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaPapież podczas Anioł Pański: Wzywaj i przyjmuj Pana w burzach życia

Papież podczas Anioł Pański: Wzywaj i przyjmuj Pana w burzach życia

W niedzielę podczas Anioł Pański, Papież Franciszek przypomina słowa Pana, abyśmy “nabrali otuchy” i nie bali się, ponieważ zawsze towarzyszy nam i jest gotów nas uratować od przeciwności i burznych wód, które przynosi życie.

Pozdrowienia dla tłumów na Placu Świętego Piotra

Witając tłumy pielgrzymów na Placu Świętego Piotra podczas południowego Anioł Pański, Papież Franciszek przedstawił swoje zwyczajowe refleksje na temat niedzielnej Ewangelii. Opowiada ona o tym, jak Jezus w nocy idzie po wodach jeziora Galilejskiego, aby dotrzeć do swoich uczniów w łodzi, która była rzucona przez silne wiatry i wzburzone wody.

Nabierz otuchy i nie bój się

Przypominając, jak Jezus kazał swoim uczniom wyprzedzić go, przekraczając jezioro łodzią, Papież wyjaśnił, jak ten epizod pozwolił uczniom zobaczyć, że Pan jest panem wszystkiego i pokonuje trudności i zło w naszym życiu, które nas przerażają i warunkują.

Wzywaj i przyjmuj Jezusa

Chrystus powtarza nam również, abyśmy “nabrali otuchy”, ponieważ jest z nami, nie jesteśmy sami na wzburzonych wodach życia. A kiedy burze życia uderzają w nas, powinniśmy również, jak uczniowie, wzywać i przyjmować Pana.

Burze jako okazje

Przemierzając wzburzone morza i wiatry rzucające łódź naszego życia i Kościoła, jest wyzwaniem, przed którym wszyscy stajemy, wyjaśnił Papież. Pan zaprasza nas do stawienia czoła trudnościom, ale z zaufaniem do Jego obecności i pomagającej dłoni, oferując zbawcze okazje do spotkania z Nim.

Szukaj światła Jezusa

Na zakończenie Papież zasugerował, abyśmy zastanowili się, jak reagujemy, gdy ogarnia nas strach, czy próbujemy sobie z nim poradzić sami, czy wzywamy Pana, aby nam pomógł. Czy mamy wiarę i wierzymy, że Chrystus jest silniejszy niż fale i wiatry, które działają przeciwko nam? Czy zapraszamy Pana do naszego życia w każdej okoliczności, zwłaszcza w tych burzliwych, robiąc miejsce w “łodzi mojego życia” i pozwalając Mu przejąć ster?

Modlitwa do Maryi, Gwiazdy Morza

“W ciemnych przejściach, niech Maryja, Gwiazda Morza, pomoże nam szukać światła Jezusa.”

Podobne wiadomości

Popularne tematy