wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaReligiaPapież modli się za ofiary tragicznego pożaru w Beninie

Papież modli się za ofiary tragicznego pożaru w Beninie

Papież Franciszek przekazał kondolencje wyrażając swoje smutek z powodu tragicznego zdarzenia w zachodnioafrykańskim kraju Benin, w którym przynajmniej 35 osób straciło życie.

Przesłanie Papieża

Papież Franciszek wyraził głęboki smutek po dowiedzeniu się o tragicznym pożarze w południowo-wschodnim Beninie, w którym zginęło co najmniej 35 osób, w tym jedno dziecko. W telegramie wysłanym w jego imieniu przez Sekretarza Stanu Kardynała Pietro Parolina, Papież mówi, że łączy się w żałobie z rodzinami ofiar. W wiadomości skierowanej do biskupa Aristide Gonsallo z Porto-Novo, którego diecezja obejmuje miasto Sèmè Krakè, gdzie doszło do tragedii 23 września, Papież mówi, że “modli się za spokój zmarłych, powierzając ich miłosierdziu Bożemu, oraz za powrót do zdrowia rannych”.

Wsparcie dla ofiar

Święty Ojciec wyraża również swoje wsparcie dla tych, którzy towarzyszą ofiarom pożaru. Modli się do Naszej Pani “o przyniesienie siły i pocieszenia wszystkim dotkniętym tragedią” i wzywa boskie błogosławieństwo dla każdej osoby i całego narodu jako znak pocieszenia.

Szczegóły pożaru

Pożar wybuchł w sklepie, gdzie według świadków rozładowywano benzynę. Główny prokurator powiedział, że pożar strawił sklep i “według wstępnej oceny spowodował śmierć 35 osób”. Dodał, że zostało wszczęte śledztwo w celu ustalenia przyczyny.

Podobne wiadomości

Popularne tematy