niedziela, 19 maja, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek wzywa do zawieszenia broni w Ziemi Świętej

Papież Franciszek wzywa do zawieszenia broni w Ziemi Świętej

Papież Franciszek modli się o zakończenie przemocy w Ziemi Świętej, zwłaszcza w Gazie, gdzie rozwinęła się humanitarna katastrofa. Wzywa również do uwolnienia izraelskich zakładników przetrzymywanych przez Hamas.

Apel Papieża do wiernych

Podczas niedzielnego Angelusa na Placu Świętego Piotra, Ojciec Święty wezwał wszystkich do kontynuowania modlitw za poważną sytuację w Palestynie i Izraelu. W szczególności poprosił, aby pozwolono na dostarczenie pomocy humanitarnej do Gazy i uwolnienie wszystkich zakładników.

Sytuacja w Gazie

W ciągu ostatnich dni sytuacja w Gazie nasiliła się. Potwierdzono śmierć ponad 7,200 osób od 7 października, po tym jak Hamas przeprowadził śmiertelny atak na Izrael, który odpowiedział bombardowaniami i inwazją lądową.

Słowa Papieża o wojnie

“Niech nastąpi zawieszenie broni”, zaapelował Papież. “Wojna zawsze jest porażką – zawsze, zawsze”. Papież kontynuował: “Niech nikt nie rezygnuje z możliwości, że broń może zostać uciszona.”

Papież Franciszek, w obliczu rosnącej przemocy w Ziemi Świętej, wzywa do zawieszenia broni i dostarczenia pomocy humanitarnej dla potrzebujących. Jego słowa podkreślają pilną potrzebę pokoju i współczucia w tym regionie.

Podobne wiadomości

Popularne tematy