sobota, 1 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek wysyła kondolencje z okazji pogrzebu Indi Gregory

Papież Franciszek wysyła kondolencje z okazji pogrzebu Indi Gregory

Papież Franciszek wyraził swoje kondolencje i duchową bliskość rodzicom Indi Gregory, ośmiomiesięcznej dziewczynki z Wielkiej Brytanii, która zmarła w zeszłym miesiącu po długiej batalii prawnej. W telegramie z dnia 1 grudnia, w dniu jej pogrzebu, Papież napisał, że jest “zasmucony śmiercią małej Indi Gregory” i wysyła kondolencje “jej rodzicom, Deanowi i Claire, oraz wszystkim, którzy opłakują stratę tego cennego dziecka Bożego”.

Długie walki prawne

Indi cierpiała na rzadką, degeneracyjną chorobę mitochondrialną i była podtrzymywana przy życiu w Centrum Medycznym Królowej w Nottingham, Anglia. Zmarła o 1:45 w poniedziałek, 13 listopada, po odłączeniu od aparatury podtrzymującej życie. Jej rodzice, Dean Gregory i Claire Staniforth, bezskutecznie próbowali obalić kilka wyroków sądowych dotyczących leczenia ich córki, które według lekarzy jedynie przedłużało jej cierpienie.

Współczucie i modlitwa

Papież Franciszek, w swojej wiadomości, powierzył Indi “czułym i kochającym rękom naszego Ojca Niebieskiego” i dołączył do tych, którzy zgromadzili się na jej pogrzebie, “dziękując Wszechmogącemu Bogu za dar jej zbyt krótkiego życia”. Modlił się również, aby Pan Jezus, który powiedział swoim uczniom: “Pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie… do takich bowiem należy Królestwo Niebieskie” (Mt 19:14), udzielił pocieszenia, siły i pokoju wszystkim obecnym.

Wsparcie biskupów Anglii i Walii

W oświadczeniu wydanym w dniu śmierci Indi, biskupi Anglii i Walii zapewnili jej rodziców o swoich modlitwach i “modlitwach całej wspólnoty katolickiej, w tym Papieża Franciszka”. Wyrazili przekonanie, że Indi teraz “będzie się cieszyć radością nieba po swoim krótkim życiu, które przyniosło głęboką radość jej rodzicom, którzy kochali i chronili ją jako cenny dar Boży”. Dziękując wszystkim, którzy niestrudzenie troszczyli się o Indi w Centrum Medycznym Królowej oraz w hospicjum, gdzie zmarła, biskupi zauważyli, że batalia prawna między NHS Trust a jej rodzicami “ponownie pokazuje potrzebę większego uwzględnienia głosu rodzicielskiego w tych złożonych i delikatnych sprawach”.

W swoim oświadczeniu biskupi zobowiązali się do dalszego przyczyniania się do szerszych dyskusji na temat kwestii, kiedy leczenie staje się nieproporcjonalne do możliwych korzyści i obowiązku kontynuowania podstawowej opieki, w tym żywienia i nawadniania wspomagającego, aby chronić dobro każdego dziecka.

Podobne wiadomości

Popularne tematy