piątek, 17 maja, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek wyrusza w apostolską podróż do Marsylii

Papież Franciszek wyrusza w apostolską podróż do Marsylii

Papież Franciszek opuścił Rzym, aby udać się na dwudniową wizytę do południowej francuskiej metropolii Marsylii. Jest to jego 44. zagraniczna podróż apostolska, podczas której zamierza zakończyć “Spotkania Śródziemnomorskie” (Rencontres Méditerranéennes), które zgromadziły biskupów i młodzież z całego regionu śródziemnomorskiego, aby zastanowić się nad migracją.

Spotkanie Śródziemnomorskie w Marsylii

Papież Franciszek udał się do Marsylii, aby zakończyć “Spotkanie Śródziemnomorskie”, które zgromadziło biskupów i młodzież z całego regionu śródziemnomorskiego w dniach 17-24 września 2023 roku, aby zastanowić się nad kwestią migracji. Wcześniej w tym tygodniu Ojciec Święty chwalił nadchodzącą wizytę jako okazję do promowania braterstwa.

Bliskość ubogich i ludu włoskiego

Przed wyruszeniem na lotnisko Fiumicino w Rzymie, Papież spotkał się z około 20 ubogimi kobietami, które były gośćmi Misjonarek Miłości w watykańskim domu Casa Dono di Maria. W trakcie wyjazdu Papież wysłał telegram do prezydenta Włoch, Sergio Mattarelli, w którym przekazał swoje apostolskie błogosławieństwo dla ludu włoskiego.

44. Podróż Apostolska

22-23 września to kolejna zagraniczna podróż Papieża, który wcześniej odwiedził Mongolię i Portugalię. Zgodnie z harmonogramem opublikowanym przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej w lipcu, Papież Franciszek przybędzie na Międzynarodowe Lotnisko w Marsylii o godzinie 16:15, gdzie zostanie powitany przez prezydenta Francji, Emmanuela Macrona.

Program wizyty

W sobotę, 23 września, dzień rozpocznie się o 8:45 spotkaniem z osobami doświadczającymi trudności ekonomicznych w rezydencji arcybiskupa. Papież przewodniczyć będzie również Mszy Świętej na Stadionie Vélodrome, zanim opuści Marsylię i wróci do Rzymu.

Wyzwanie migracji

Podczas niedzielnej modlitwy Anioł Pański, Papież nazwał Spotkania “piękną inicjatywą”, podkreślając, że jest to wyzwanie, które musi być podejmowane wspólnie. Podkreślił, że przyszłość będzie pomyślna tylko wtedy, gdy będzie oparta na braterstwie i godności ludzkiej.

Wizyty Papieża we Francji

Marsylia jest drugim francuskim miastem, które Papież Franciszek odwiedził podczas swojego pontyfikatu. 25 listopada 2014 roku odbył jednodniową wizytę w Strasburgu, aby przemawiać przed Parlamentem Europejskim i Radą Europy.

Podobne wiadomości

Popularne tematy