sobota, 13 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek spotyka się z ludźmi żyjącymi w ubóstwie w Marsylii

Papież Franciszek spotyka się z ludźmi żyjącymi w ubóstwie w Marsylii

Wizyta Papieża Franciszka w Marsylii

Papież Franciszek rozpoczął swój drugi dzień w Marsylii, spotykając się z ludźmi doświadczającymi trudności finansowych oraz z Wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej, panem Margaritisem Schinasem.

Spotkanie z Wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej

W sobotę rano Papież Franciszek miał krótkie spotkanie z panem Margaritisem Schinasem, Wiceprzewodniczącym Komisji Europejskiej, w rezydencji arcybiskupa w Marsylii. Spotkał się również z kilkoma osobami pracującymi dla różnych organizacji ratujących migrantów przekraczających Morze Śródziemne.

Wizyta w najbiedniejszej dzielnicy Francji

Następnie udał się do rezydencji Misjonarek Miłości w Saint-Mauront, uważanej za najbiedniejszą dzielnicę we Francji. Mówiąc do zakonnic i kilku osób doświadczających trudności finansowych, Papież Franciszek zachęcił wszystkich do przezwyciężenia politycznych, społecznych czy religijnych różnic w celu budowania braterstwa. “Braterstwo nas łączy,” powiedział Papież. “To prorocki akt żyć jako bracia i siostry. Poza wszelkimi różnicami religijnymi czy politycznymi jesteśmy braćmi i siostrami.”

Misja Misjonarek Miłości

Według siostry Crosvity, jednej z Misjonarek służących w placówce, jadłodajnia serwuje obiad dla około 250 osób codziennie, z wyjątkiem czwartku, ich dnia odpoczynku. Na pytanie, dlaczego ona i jej siostry realizują swoją misję na rzecz ubogich, s. Crosvita odpowiedziała prosto: “Aby widzieć Chrystusa w innych, w każdej osobie, którą spotykamy.”

Godność i migracja

Papież przybył do miasta, aby wziąć udział w zakończeniu Spotkań Śródziemnomorskich, które zgromadziły około 70 biskupów i 120 młodych ludzi z całego regionu. Odbywające się corocznie Spotkania mają na celu zwrócenie uwagi na kwestię migracji oraz potrzebę uznania przez Kościół i przywódców cywilnych niezbywalnej godności ludzi, nawet jeśli są zmuszeni opuścić swoje ojczyzny w poszukiwaniu lepszego życia. Papież Franciszek zakończy tygodniowe spotkanie w sobotę, zanim odprawi Mszę w Marsylii i wróci do Rzymu.

Podobne wiadomości

Popularne tematy