niedziela, 3 marca, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek przemawia na Inicjatywie Globalnej Clintona

Papież Franciszek przemawia na Inicjatywie Globalnej Clintona

Papież Franciszek ma przemówić zdalnie podczas Inicjatywy Globalnej Clintona 2023 w Nowym Jorku. Wydarzenie to będzie miało miejsce 18-19 września.

Udział Świętej Stolicy

Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej poinformowało w czwartek, że Papież Franciszek weźmie udział w Inicjatywie Globalnej Clintona (CGI) 2023. Papież przemówi do uczestników zdalnie na początku wydarzenia w poniedziałek o godzinie 9:15 czasu wschodniego USA, czyli o 15:15 czasu rzymskiego.

Kluczowe tematy przemówienia

Oczekuje się, że Papież poruszy kilka globalnych tematów, w tym zmiany klimatyczne, kryzys uchodźców, dobrostan dzieci oraz misję i projekty Szpitala Dziecięcego Bambino Gesu.

Wysoki profil uczestników

Były prezydent USA Bill Clinton rozpocznie spotkanie CGI. W wydarzeniu wezmą również udział Irfaan Ali, prezydent Gujany, oraz Tony Blair, były premier Wielkiej Brytanii, wśród wielu innych międzynarodowych dygnitarzy.

Patroni Szpitala Bambino Gesu

Przedstawiciele Patronów Szpitala Bambino Gesu będą uczestniczyć w wydarzeniu CGI. Organizacja non-profit dąży do wspierania humanitarnych projektów szpitala w Stanach Zjednoczonych, w tym Centrum Opieki Paliatywnej dla Dzieci przeznaczonego dla dzieci nieuleczalnie chorych.

Misja Szpitala Bambino Gesu

Według komunikatu prasowego, Szpital Bambino Gesu oferuje bezpłatną opiekę setkom dzieci z całego świata, wiele z nich cierpi na bardzo poważne schorzenia zdrowotne. “W ciągu ostatnich 18 miesięcy ponad dwa tysiące ukraińskich pacjentów, zmuszonych opuścić swój kraj, aby uciec przed wojną, zostało leczonych i przyjętych wraz z ich rodzinami,” czytamy w oświadczeniu.

Wkład w rozwój zdrowia na świecie

Własny szpital pediatryczny Watykanu prowadzi również programy szkoleniowe z zakresu opieki zdrowotnej w 16 krajach, które mają na celu przyczynienie się do ludzkiego i zawodowego rozwoju lokalnych specjalistów ds. zdrowia.

Nowe Centrum Opieki Paliatywnej

Grupa Patronów prowadzi również zbiórkę funduszy na wsparcie nowego Centrum Opieki Paliatywnej dla Dzieci, które zostało otwarte w 2022 roku w Passoscuro, na wybrzeżu regionu Lacjum, niedaleko Rzymu. Centrum to jest przeznaczone dla dzieci i młodzieży z rzadkimi i nieuleczalnymi chorobami oraz złożonymi potrzebami opieki.

Podobne wiadomości

Popularne tematy