sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek podczas Angelus: wezwanie do miłosierdzia i współczucia

Papież Franciszek podczas Angelus: wezwanie do miłosierdzia i współczucia

W swoich refleksjach podczas modlitwy Angelus w uroczystość Chrystusa Króla, Papież Franciszek przypomina wiernym o konieczności okazywania współczucia, miłosierdzia i czułości. Te wartości, jak podkreśla, będą kryteriami, według których Pan nas osądzi.

Papież i jego przesłanie

Papież Franciszek, mimo objawów grypopodobnych, prowadził modlitwę Angelus z rezydencji Casa Santa Marta. W swoim przesłaniu zwrócił uwagę na kontrast między “kryteriami świata” a “kryteriami Jezusa”. Świat ceni tych, którzy dążą do osobistej korzyści, podczas gdy Jezus ceni służbę potrzebującym i słabym.

Chrystus Król i jego królestwo

W uroczystość Chrystusa Króla, Papież przypomniał o scenie z Ewangelii, gdzie Jezus, jako Król, siedzi na tronie, a u Jego stóp gromadzą się ludzie z całego świata. “Błogosławieni” to ci, którzy służyli głodnym, opiekowali się chorymi i potrzebującymi, odwiedzali więźniów. To oni są prawdziwymi przyjaciółmi Króla.

Miłosierdzie i współczucie w działaniu

Ewangelia podkreśla, że “błogosławieni” to osoby, które okazują miłosierdzie poprzez służbę ludziom w potrzebie. Papież zachęca do refleksji nad naszym życiem i naszym stosunkiem do miłosierdzia, miłości i działania charytatywnego.

Wezwanie Maryi

Papież Franciszek kończy swoje przesłanie modlitwą do Maryi, Królowej Nieba i Ziemi, aby pomogła nam kochać Jezusa, naszego Króla, w najmniejszych z Jego braci.

Warto zastanowić się, jak w naszym codziennym życiu możemy naśladować Jezusa, okazując miłosierdzie i współczucie tym, którzy tego potrzebują. Czy jesteśmy “przyjaciółmi Króla”, angażując się osobiście w potrzeby cierpiących ludzi, których spotykamy na swojej drodze?

Podobne wiadomości

Popularne tematy