wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek modli się za dziecko Indi Gregory i jej rodzinę

Papież Franciszek modli się za dziecko Indi Gregory i jej rodzinę

Papież Franciszek wyraził swoje wsparcie i modlitwy dla rodziny 8-miesięcznej Indi Gregory, brytyjskiej dziewczynki cierpiącej na nieuleczalną chorobę. Ta tragiczna sytuacja zwróciła uwagę całego świata, w tym najwyższych duchownych i rządów.

Walka o życie Indi

Indi Gregory, urodzona 24 lutego 2023 roku, zmaga się z rzadką, degeneracyjną chorobą mitochondrialną. Jej rodzice podjęli batalię prawną, aby utrzymać ją przy życiu za pomocą wsparcia życiowego w Queen’s Medical Centre w Nottingham.

Stanowisko papieża Franciszka

Dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni, przekazał, że “papież Franciszek obejmuje rodzinę małej Indi Gregory, jej ojca i matkę; modli się za nich i za nią, zwracając myśli do wszystkich dzieci na świecie, które w tej chwili żyją w bólu lub których życie jest zagrożone z powodu choroby lub wojny”.

Interwencja włoskiego rządu

W odpowiedzi na sytuację, rząd włoski zdecydował o nadaniu Indi obywatelstwa włoskiego i pokryciu kosztów jej leczenia we Włoszech. Ta decyzja spotkała się jednak z przeszkodami prawnymi ze strony brytyjskiego sądu.

Decyzja Sądu Najwyższego w Wielkiej Brytanii

Sąd Najwyższy w Wielkiej Brytanii orzekł, że wsparcie życiowe dla Indi powinno zostać “natychmiast” usunięte. Orzeczenie to podkreślało, że próba interwencji włoskiej nie jest zgodna z duchem Konwencji Haskiej z 1996 roku.

Ta smutna historia podkreśla złożoność etycznych i prawnych dylematów związanych z opieką medyczną nad ciężko chorymi dziećmi. Modlitwy i wsparcie papieża Franciszka dla rodziny Indi Gregory stają się symbolem nadziei i współczucia w obliczu niewyobrażalnego cierpienia.

Podobne wiadomości

Popularne tematy