niedziela, 3 marca, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek "głęboko zasmucony" stratami życia i zniszczeniami w Libii

Papież Franciszek “głęboko zasmucony” stratami życia i zniszczeniami w Libii

Papież Franciszek wyraził swoje głębokie smutek z powodu tysięcy ludzi, którzy obawiają się, że zginęli, oraz ogromnych zniszczeń spowodowanych przez niszczycielskie powodzie w Libii, zapewniając wszystkich dotkniętych o swoje modlitwy i bliskość.

Głębokie smutek Papieża

Papież Franciszek był “głęboko zasmucony dowiedziawszy się o ogromnej stracie życia i zniszczeniach spowodowanych przez powodzie we wschodniej części Libii”. Papież zapewnił tych, którzy ucierpieli, o swoje “modlitwy za dusze zmarłych i wszystkich, którzy opłakują ich stratę”. Wysłał swoje kondolencje do ludu Libii w telegramie podpisanym przez Sekretarza Stanu Watykanu, kardynała Pietro Parolina, i wysłanym do Apostolskiego Nuncjusza w Libii, arcybiskupa Savio Hon Tai-Fai.

Niszczycielska burza

Według agencji informacyjnej Reuters, burza Daniel przetoczyła się przez Morze Śródziemne do Libii, niszcząc około jednej czwartej wschodniego miasta Derna w Libii, po tym jak tamy pękły w burzy. Co najmniej 1 000 ciał zostało już odnalezionych w samym mieście Derna, a urzędnicy obawiają się, że liczba ofiar śmiertelnych może być znacznie wyższa. Czerwony Krzyż poinformował, że obawia się, że w powodziach zaginęło 10 000 osób w całym kraju.

Duchowa bliskość Papieża

W swoim telegramie Ojciec Święty wyraził swoją “szczere duchowe bliskość” dla rannych, dla tych, którzy obawiają się o swoich zaginionych bliskich, oraz dla personelu ratunkowego udzielającego pomocy w ratowaniu i niesieniu pomocy. Papież Franciszek wezwał do boskich błogosławieństw pocieszenia, siły i wytrwałości dla wszystkich dotkniętych tragedią.

Podobne wiadomości

Popularne tematy