piątek, 19 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek dokona ostatniego pociągnięcia pędzlem na muralu Scholas Occurrentes w Portugalii

Papież Franciszek dokona ostatniego pociągnięcia pędzlem na muralu Scholas Occurrentes w Portugalii

Wizyta w Cascais

3 sierpnia Papież Franciszek będzie w Cascais w Portugalii, aby dokonać ostatniego pociągnięcia pędzlem na 3-kilometrowym muralu, nad którym pracowała społeczność. Podczas swojej podróży do Portugalii na Światowy Dzień Młodzieży 2023, Papież Franciszek odwiedzi społeczność młodych ludzi Scholas Occurrentes w Cascais, nadmorskim miasteczku na zachód od Lizbony.

Kultura spotkań

Scholas Occurrentes to Międzynarodowy Ruch Edukacyjny Prawa Papieskiego, stworzony przez dekret przez samego Papieża Franciszka. Organizacja jest obecna na wszystkich kontynentach, obejmując ponad pół miliona szkół i sieci edukacyjnych, odpowiadając na “wezwanie do stworzenia Kultury Spotkań, zbliżającej młodych ludzi w edukacji, która generuje Sens”.

“Życie między Światami”

W komunikacie prasowym organizacja wyjaśniła, że spotkanie będzie oznaczało zakończenie projektu “Życie między Światami”, polegającego na realizacji muralu. “Starsi i młodzi ludzie, bogaci i biedni, dzieci różnych religii i niewierzący, oraz młodzi ludzie różnych narodowości uczestniczyli w tym dziele sztuki”, czytamy w oświadczeniu, podkreślając, że “ostatni akcent” zostanie dodany przez Papieża Franciszka.

Doświadczenie edukacyjne

José María Del Corral, Światowy Prezydent Scholas Occurrentes, wyraził swoją wdzięczność Papieżowi i organizatorom Światowego Dnia Młodzieży za wysiłek, aby przyjść “do nas w Cascais i podzielić się tym edukacyjnym doświadczeniem, które zmienia nasze życie, dając nam sens, aby wstać i kontynuować walkę”.

Znaczenie “między”

Projekt ucieleśniał “pedagogiczną wizję” Papieża, podkreślając “znaczenie ‘między’, gdzie spotkanie między ludźmi, między ludźmi a światem, między światem a życiem ma miejsce. Gdzie życie odzyskuje swój sens”. W rzeczywistości, 3-kilometrowy mural powstał z spotkania młodych ludzi z różnych części świata, którzy podzielili się “swoimi bólami i marzeniami” i stworzyli “immersyjne dzieło sztuki, czyniąc ‘klasę bez ścian’ rzeczywistością”.

Projekt zakończył się udostępnieniem liczby uczestników, które obejmowały “100 organizacji” z społeczności Cascais, gromadząc ponad 2000 osób pracujących w grupach od 5 do 10, i tworząc “300 murali, które zostały połączone w jedno dzieło”.

Podobne wiadomości

Popularne tematy