wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek do dzieci świata: "Życie jest darem!"

Papież Franciszek do dzieci świata: “Życie jest darem!”

W dniu 6 listopada 2023 roku, Papież Franciszek spotkał się z 7500 dziećmi z 84 krajów w Watykanie, podkreślając znaczenie uczenia się od ich wrodzonej radości i jedności, jaką reprezentują.

Nauka od dzieci

Podczas spotkania w Auli Pawła VI, zatytułowanego “Uczmy się od chłopców i dziewcząt”, Ojciec Święty wyraził wdzięczność dla dzieci, osób towarzyszących oraz organizatorów wydarzenia, w tym Kardynała José Tolentino oraz Dykasterii Kultury i Edukacji. “Potrzebujemy uczyć się od was,” podkreślił Papież. “Zawsze jestem szczęśliwy, kiedy się z wami spotykam, bo za każdym razem uczycie mnie czegoś nowego.”

Rodzinne zgromadzenie

Papież Franciszek zauważył, że zgromadzenie dzieci z całego świata przypomina rodzinne spotkanie w “wielkim domu”, którym jest Kościół, symbolizując uniwersalne przyjęcie wszystkich przez Kościół. Podkreślił znaczenie stworzenia środowiska, w którym dzieci, bez względu na pochodzenie, zawsze czują się mile widziane, kochane i akceptowane.

Dar życia

Papież zachęcił młodych słuchaczy, aby zawsze pamiętali, że życie jest pięknym darem, że Bóg ich bardzo kocha i że wspaniałym doświadczeniem jest bycie razem, komunikowanie się, dzielenie i dawanie. Przypomniał im również o modlitwie do Najświętszej Maryi Panny. “Nasza Pani pomoże wam,” powiedział. “Zawsze módlcie się do Najświętszej Maryi Panny.”

Pytania dzieci

Papież Franciszek zaprosił dzieci do zadawania własnych pytań, które dotyczyły między innymi troski o środowisko i czynienia dobra w naszym świecie.

Spotkanie z Papieżem Franciszkiem było nie tylko okazją do radości i śmiechu, ale także momentem refleksji i nauki. W swoim przesłaniu do dzieci z całego świata, Papież przypomniał o wartościach, które są fundamentalne dla każdego człowieka: radość, wspólnota, akceptacja i miłość. “Życie jest darem! Bóg nas kocha! Wszyscy jesteśmy braćmi i siostrami!” – te słowa Papieża Franciszka rezonują jako przesłanie nadziei i jedności.

Podobne wiadomości

Popularne tematy