wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaReligiaPapież Franciszek apeluje o “sprawiedliwy pokój” dla narodów w stanie wojny

Papież Franciszek apeluje o “sprawiedliwy pokój” dla narodów w stanie wojny

W obliczu cierpienia narodów dotkniętych skutkami wojny, Papież Franciszek wzywa do działania i modlitwy o “sprawiedliwy pokój”, ponawiając swoje przekonanie, że wojna jest zawsze porażką.

Apel o uwagę i modlitwę

Podczas swojej cotygodniowej Audiencji Generalnej, Papież Franciszek ponownie zaapelował o uwagę i modlitwy dla ludzi na całym świecie, którzy są poddani wojnie i cierpią z jej powodu. “Nie zapominajmy o umęczonej Ukrainie i pomyślmy o narodach palestyńskim i izraelskim: niech Pan przyniesie sprawiedliwy pokój.”

Cierpienie dzieci i młodych

Papież kontynuował, mówiąc: “Jest tak wiele cierpienia. Dzieci cierpią; chorzy cierpią, a wielu młodych ludzi umiera. Wojna jest zawsze porażką. Nie zapominajmy: Wojna jest zawsze porażką.”

Stałe apele o pokój

Papież Franciszek nieustannie apeluje o pokój i negocjowane rozwiązania konfliktów na całym świecie, nigdy nie zapominając wspominać i modlić się za tych, którzy cierpią z powodu przemocy i przesiedleń na Ukrainie od czasu rosyjskiej inwazji ponad 18 miesięcy temu. Wzywał również wielokrotnie do zawieszenia broni, uwolnienia zakładników i wpuszczenia pomocy humanitarnej do oblężonego Pasa Gazy, od początku gwałtownych działań wojennych między Hamasem a Izraelem 7 października 2023 roku.

Podobne wiadomości

Popularne tematy