wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaReligiaPapieski wysłannik kard. Zuppi spotyka się z przedstawicielem chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych

Papieski wysłannik kard. Zuppi spotyka się z przedstawicielem chińskiego ministerstwa spraw zagranicznych

Spotkanie w Pekinie

Kardynał Matteo Maria Zuppi spotkał się z Li Hui, Specjalnym Przedstawicielem Chin ds. Spraw Eurazjatyckich w Ministerstwie Spraw Zagranicznych, w Pekinie. Świętej Stolicy ogłosiła w czwartkowe popołudnie, że papieski wysłannik do poszukiwania pokoju na Ukrainie spotkał się z chińskim specjalnym przedstawicielem w “otwartej i serdecznej atmosferze”.

Dyskusja o wojnie na Ukrainie

Podczas spotkania omówiono “wojnę na Ukrainie i jej dramatyczne konsekwencje, podkreślając potrzebę łączenia wysiłków w celu zachęcania do dialogu i szukania dróg prowadzących do pokoju”. Dodano również, że obaj przedstawiciele poruszyli problem bezpieczeństwa żywności, “z nadzieją, że eksport ziarna zostanie wkrótce zagwarantowany, zwłaszcza dla krajów najbardziej zagrożonych”.

Poszukiwanie dróg do sprawiedliwego pokoju

Przed misją kardynała Zuppiego do Chin, Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej wyjaśniło, że jego wizyta “stanowi kolejny krok w misji, której pragnął Papież, aby wspierać inicjatywy humanitarne i szukać dróg prowadzących do sprawiedliwego pokoju”. Włoski kardynał i arcybiskup Bolonii wcześniej odwiedził Kijów w dniach 5-6 czerwca, Moskwę w dniach 28-29 czerwca oraz Waszyngton w dniach 17-19 lipca. Podczas swoich wizyt kardynał spotkał się z różnymi liderami, podkreślając humanitarne aspekty misji i znaczenie osiągnięcia pokoju.

Podobne wiadomości

Popularne tematy