sobota, 13 kwietnia, 2024
Strona głównaPolskaKrakówNowe oblicze Żydowskiego Muzeum "Galicja" w Krakowie

Nowe oblicze Żydowskiego Muzeum “Galicja” w Krakowie

Żydowskie Muzeum “Galicja” w Krakowie, które od lat jest ważnym miejscem upamiętnienia historii i kultury żydowskiej, ma nowego dyrektora. Kim jest Jacek Stawiski, który objął to stanowisko?

Zmiana na stanowisku dyrektora

Po 13 latach pracy na stanowisku dyrektora Żydowskiego Muzeum “Galicja”, Jakub Nowakowski zdecydował się na nowe wyzwanie w Holocaust and Genocide Center w Kapsztadzie. Jego miejsce w Krakowie zajął Jacek Stawiski.

Kim jest Jacek Stawiski?

Jacek Stawiski to historyk, dziennikarz i badacz relacji polsko-żydowskich. Jego edukacja i doświadczenie zawodowe są imponujące:

Studiował historię oraz historię i kulturę Żydów na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Pracował jako dziennikarz i komentator w takich mediach jak RMF, BBC World Service czy TVN24.

Zajmował się komunikacją w Muzeum Miejscu Pamięci KL Plaszow.

Jest autorem licznych filmów dokumentalnych i artykułów dotyczących historii Polski, Żydów polskich oraz Izraela.

Oczekiwania wobec nowego dyrektora

Zarząd Fundacji Żydowskiego Muzeum “Galicja” wyraził przekonanie, że kompetencje i doświadczenie Jacka Stawiskiego pozwolą na systematyczne wzmacnianie pozycji Muzeum i kontynuację jego rozwoju.

O Żydowskim Muzeum “Galicja”

Założone w 2004 roku przez brytyjskiego fotografa, Chrisa Schwarza, Muzeum “Galicja” jest unikalną instytucją. Jego misją jest upamiętnienie ofiar Holokaustu, prezentacja żydowskiej kultury i historii oraz wpływanie na odrodzenie życia żydowskiego w Polsce.

Zmiany na stanowisku dyrektora Żydowskiego Muzeum “Galicja” to ważny moment dla tej instytucji. Z pewnością pod kierownictwem Jacka Stawiskiego Muzeum będzie kontynuować swoją misję edukacyjną i kulturalną.

Podobne wiadomości

Popularne tematy