sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaReligiaNigeria w obliczu ataków zbrojnych na rolników i ryzyka kryzysu żywnościowego

Nigeria w obliczu ataków zbrojnych na rolników i ryzyka kryzysu żywnościowego

Nigeria stoi w obliczu narastającego kryzysu związanego z atakami zbrojnymi na rolników, które prowadzą do przesiedlenia wielu rodzin i budzą poważne obawy w kraju.

Narastająca przemoc wobec rolników

Przemoc wobec rolników w Nigerii pogłębia obecny kryzys niedoboru żywności. Tylko w tym roku uzbrojona banda zamordowała 147 rolników. Wiele osób zostało porwanych i zaginęło w północno-wschodnich stanach Nigerii: Borno, Adamawa i Yobe Molai. Z powodu rosnącej liczby ataków rolnicy opuszczają swoje domy w różnych częściach kraju, tracąc źródła dochodu.

Skutki ataków

Ponad 3 000 osób zostało przesiedlonych, a setki domów zostały zniszczone, jak podaje Narodowa Agencja Zarządzania Kryzysowego (NEMA). Bulma, nigerski rolnik, mówi: „Skradziono nam nasze produkty rolne, pozostawiając nas bezradnymi i bez niczego do zabrania do domu. Głód, który wiele z nas cierpi w tej społeczności, wynika z faktu, że powstańcy uniemożliwiają nam dostęp do gruntów rolnych i, nawet gdy ryzykujemy życiem na naszych polach, kradną wszystko i pozostawiają nas głodującymi.”

Głód w Nigerii

Według raportów UNICEF około 25 milionów Nigeryjczyków może cierpieć głód między czerwcem a sierpniem 2023 roku.

Wsparcie międzynarodowe

Organizacja Save the Children, wraz z innymi międzynarodowymi organizacjami humanitarnymi, niesie pomoc, dostarczając żywność, czystą wodę, usługi zdrowotne i żywieniowe. Oferują także rządowi wsparcie techniczne w zakresie dostosowywania i reformowania polityki, zwłaszcza w kluczowych obszarach, takich jak zabezpieczenie społeczne, zdrowie i edukacja.

Konieczność natychmiastowych działań

Organizacja Save the Children podkreśla, że konieczne jest natychmiastowe działanie w celu zaspokojenia potrzeb ludzi, aby powstrzymać ten poważny trend kryzysów żywnościowych. Podkreśla również, jak ważne jest ochrona niewinnych ludzi przed tymi uzbrojonymi organizacjami, które kontynuują swoje brutalne ataki na rodziny tych rolników.

Podobne wiadomości

Popularne tematy