sobota, 22 czerwca, 2024
Strona głównaReligiaMsza święta abp. Gallaghera w Sanktuarium Męczenników Koreańskich - symbol trwałych relacji...

Msza święta abp. Gallaghera w Sanktuarium Męczenników Koreańskich – symbol trwałych relacji Watykanu z Koreą Południową

Arcybiskup Paul Richard Gallagher, Sekretarz Stosunków z Państwami i Organizacjami Międzynarodowymi Stolicy Apostolskiej, celebrował mszę świętą w Sanktuarium Seosomun w Korei Południowej. Wydarzenie to miało miejsce w kontekście obchodów 60-lecia stosunków dyplomatycznych między Stolicą Apostolską a Koreą Południową.

Historia Kościoła w Korei

W swojej homilii Arcybiskup Gallagher podkreślił historię Kościoła w Korei, rozpoczynając od pierwszych ewangelizatorów – świeckich i uczonych, którzy “odkryli wiarę w kontekście swojej pracy administracyjnej i akademickiej”. Podkreślił znaczenie ich zaangażowania w społeczeństwo i zachęcił do kontynuowania tego dziedzictwa.

Sanktuarium Seosomun – upamiętnienie męczenników

Sanktuarium Seosomun jest miejscem upamiętniającym wczesnych męczenników koreańskich, w tym 103 męczenników kanonizowanych przez Papieża Świętego Jana Pawła II w 1984 roku. Msza w tym miejscu była nie tylko ceremonią religijną, ale także symbolem trwałej przyjaźni i wzajemnego szacunku między Stolicą Apostolską a Koreą Południową.

Sześć dekad wspólnych wartości i wzajemnego szacunku

Wydarzenie to podkreśliło sześć dekad wspólnych wartości i wzajemnego szacunku. Jak stwierdziła Archidiecezja Seulu, msza w Sanktuarium Seosomun była “potężnym świadectwem trwałej przyjaźni i współpracy”.

Msza święta celebrowana przez Arcybiskupa Gallaghera w Sanktuarium Seosomun stanowiła wyjątkowy moment refleksji i jedności, celebrując sześć dekad współpracy i wspólnych wartości między Stolicą Apostolską a Koreą Południową. Była to okazja do przypomnienia o ofiarach męczenników i o sile wspólnoty katolickiej w Korei.

Podobne wiadomości

Popularne tematy