wtorek, 16 kwietnia, 2024
Strona głównaPolskaMieszkasz w Opolu i szukasz dobrego internetu? Przeczytaj nasz artykuł!

Mieszkasz w Opolu i szukasz dobrego internetu? Przeczytaj nasz artykuł!

Czy internet domowy nadąża za twoimi potrzebami? A może chcesz zmienić operatora, ale nie wiesz, na co zwrócić uwagę podczas wyboru? Stabilne łącze internetowe to podstawa, jeśli pracujesz bądź uczysz się w domu. Sprawdź, czym kierować się przy wyborze łącza i poznaj cechy dobrego internetu!

Internet do domu – jaki będzie najlepszy?

Praca zdalna, zamiłowanie do oglądania seriali, prowadzenie spotkań online – te wszystkie aktywności wymagają stabilnego łącza internetowego. Jeśli używasz go głównie w domu, rozważ ofertę internetu światłowodowego – to nielimitowane łącze jest obecnie najbardziej niezawodnym rozwiązaniem, które sprawdzi się nawet wtedy, gdy korzystają z niego wszyscy domownicy, a za oknem szaleje burza śnieżna.

Dobry internet światłowodowy to taki, który zapewnia:

  • dużą prędkość pobierania i wysyłania,
  • stabilne przesyłanie,
  • łącze o wysokiej przepustowości,
  • niski PING.

Prędkość pobierania i wysyłania

To kluczowy parametr, na który warto zwrócić uwagę. Zastanów się, jakiej prędkości internetu potrzebujesz na co dzień. Jeśli twoje korzystanie z łącza ogranicza się do przeglądania newsów, obsługi mediów społecznościowych czy odpisywania na maile, wystarczy ci prędkość 300 Mb/s. Jeśli pracujesz lub studiujesz zdalnie, lepszą opcją będzie prędkość 600 Mb/s. Sprawdzi się ona również do oglądania filmów i seriali w jakości HD. Brzmi niewystarczająco? Najbardziej wymagający użytkownicy, którzy zajmują się streamowaniem czy gamingiem, mogą zdecydować się na prędkość 1 Gb/s.

Wysoka przepustowość

To najważniejszy wskaźnik jakości internetu. Określa on, jak duży strumień danych przypada na wszystkie aktualnie podłączone do sieci domowej urządzenia, dlatego też podczas poszukiwań dobrej oferty nie zapomnij o uwzględnieniu liczby domowników. Im więcej osób o różnych potrzebach, tym wyższa przepustowość sprawdzi się lepiej.

PING – co to znaczy?

To parametr, którym mierzy się opóźnienia w transmisji internetowej w czasie rzeczywistym. PING powinien być jak najniższy (najlepiej poniżej 10 milisekund). Operator ma obowiązek podać tę wartość w swojej ofercie, dlatego nie zapomnij zwrócić na to uwagę. Wartość PING jest szczególnie ważna dla osób, które profesjonalnie zajmują się gamingiem i streamowaniem.

Zwróć uwagę na dodatkowe usługi!

W dobrej ofercie internetu stacjonarnego zazwyczaj znajdują się dodatkowe opcje, które mogą uczynić korzystanie z łącza przyjemniejszym. Sprawdź, czy wybrany przez ciebie operator oferuje na czas trwania umowy bezpłatny router Wi-Fi – to duże ułatwienie – wystarczy, że odpowiednio podłączysz sprzęt i od razu możesz korzystać ze stabilnego internetu. W pakiecie z internetem możesz skorzystać z wielu usług dodatkowych, takich jak kanały telewizyjne, platformy streamingowe z filmami i serialami lub muzyką, a także oprogramowanie antywirusowe.

Internet stacjonarny w Opolu – wybierz światłowód od Netii

Specjaliści Netii wychodzą naprzeciw oczekiwaniom swoich Klientów, dlatego też powstała specjalna oferta pakietów internetowych dla mieszkańców Opola. Wybierz jedną z trzech prędkości pobierania – 300 Mb/s, 600 Mb/s lub 1 Gb/s – i w ramach umowy na 9 lub 12 miesięcy ciesz się nieprzerwanym dostępem do sieci światłowodowej!

Wybierz dostawcę z ugruntowaną pozycją na rynku! Zdecyduj się na internet stacjonarny w Opolu od Netii i bądź online bez względu warunki pogodowe.

Podobne wiadomości

Popularne tematy