sobota, 13 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaKrzyk z Gazy: "Wygląda na to, że to koniec dla ludzi tu...

Krzyk z Gazy: “Wygląda na to, że to koniec dla ludzi tu mieszkających”

Wiadomości z Gazy skierowane do świata

“Proszę, pomóżcie nam zatrzymać to szaleństwo, ludzie giną co sekundę, nie ma wody, nie ma prądu. Ledwo oddychamy”, “Poproście ich, aby szybko skończyli z nami”. To tylko niektóre z wiadomości wysyłanych na świat z Gazy, przeczytane przez Cristinę Milano, pracownika UNRWA w Jordanii.

Nie wiemy, kto żyje, a kto ginie

Nie wiemy już, kto w Gazie żyje, a kto ginie. Zabierają im zbyt dużo czasu. Proszę, poproście ich, aby skończyli z nami wszystkimi. To jest tylko część jednego z serca łamiących wiadomości wysyłanych na świat z oblężonego Pasa Gazy, gdzie izraelskie siły zintensyfikowały bombardowania po tym, jak dyplomatyczne starania o zawarcie rozejmu, który pozwoliłby obcokrajowcom opuścić obszar i dostarczyć pomoc, nie powiodły się.

Najcięższe ataki

Mieszkańcy Gazy powiedzieli, że nocne ataki w niedzielę były dotąd najcięższe, a konflikt między Izraelem a bojownikami Hamasu trwa już dziesiąty dzień.

Słowa rozpaczy

Dzięki członkom UNRWA (United Nations Relief and Works Agency for the Near East) w ich siedzibie w Ammanie, którzy poinformowali nas o sytuacji humanitarnej w enklawie, możemy podzielić się niektórymi słowami rozpaczy i błaganiami o modlitwę, gdy mieszkańcy Gazy walczą o przetrwanie.

Wiadomości od Cristiny Milano

Cristina Milano, doradca ds. polityki personalnej w UNRWA, odczytała te wiadomości otrzymane w ostatnich godzinach:

Proszę, pomóżcie zatrzymać to szaleństwo

“Pożegnanie. Wasze modlitwy, proszę. Drodzy koledzy, z wielką wdzięcznością za ogromne wsparcie i modlitwy, które wy i wszyscy koledzy okazaliście nam w ciągu ostatniego tygodnia. Ale z żalem muszę powiedzieć, że sytuacja pogarsza się. Elektryczność i woda zostały całkowicie odcięte z powodu braku paliwa do prywatnych generatorów. Z powodu tego gwałtownego wybuchu musiałem opuścić dom i przenieść się gdzieś bliżej. Niestety, ogłoszenie, które rozpowszechniają samoloty, mówi, że planują jeszcze większe zniszczenia w północnym gubernatorstwie, które jest najbliższe im, gdzie mieszka około miliona mieszkańców, i gdzie mieszkam. Rzeczy nie są jasne (…), mogę wyjść w każdej chwili tej nocy, ale nie wiem, dokąd iść. Całkowicie polegam na Bogu, aby nas prowadził. Udało mi się naładować telefon przez kilka minut z sąsiedniego systemu solarnego. Proszę, zrób z mojej odpowiedzi e-mail. Przykro mi, koledzy, muszę podać wasze imiona, abyście mogli zająć się sprawami związanymi z pracą i kilkoma wiadomościami. Doceniam wasze modlitwy i wsparcie, i wszystkich was, wewnątrz i na zewnątrz, abyście działali na rzecz humanitarnej sprawy cywilnej, i proszę, pomóżcie nam zatrzymać to szaleństwo. Wszystkiego najlepszego. Do widzenia.”

Poproście ich, aby szybko skończyli z nami

“Nie wiemy już, kto w Gazie żyje, a kto ginie. Zabierają im zbyt dużo czasu. Proszę, poproście ich, aby skończyli z nami wszystkimi. Świat z pewnością będzie lepszym miejscem bez Gazy i jej mieszkańców.”

Świat zostawił nas samych sobie

“Świat zostawił nas samych sobie. Ludzie giną co sekundę. Nasze domy są niszczone. Brak wody, brak prądu. I wszystkie podstawowe potrzeby człowieka nie są tutaj spełniane. Ledwo oddychamy.”

Wygląda na to, że to koniec dla ludzi tu mieszkających

“Zapach materiałów wybuchowych wypełnia powietrze, wewnątrz i na zewnątrz domów. Wygląda na to, że to koniec dla ludzi tu mieszkających.”

Podobne wiadomości

Popularne tematy