wtorek, 28 maja, 2024
Strona głównaReligiaKatastrofa w Meksyku - zawalenie dachu kościoła podczas mszy

Katastrofa w Meksyku – zawalenie dachu kościoła podczas mszy

Podczas niedzielnej mszy w północnym Meksyku dach kościoła zawalił się, powodując śmierć co najmniej 10 osób i raniąc około 60 innych. Władze kontynuują poszukiwania w gruzach w poszukiwaniu ewentualnych ofiar.

Tragiczne wydarzenie

Około 30 parafian zostało uwięzionych pod gruzami, gdy dach się zawalił. Ekipy ratunkowe przeszukiwały teren, a psy były używane do wykrywania możliwych ocalałych. Policja stanu Tamaulipas poinformowała, że w kościele przebywało około 100 osób w chwili zawalenia.

Przyczyny katastrofy

Biuro rzecznika bezpieczeństwa stanu wskazało, że przyczyną zawalenia mógł być “błąd konstrukcyjny”. Nie było natomiast żadnych oznak eksplozji ani innych przyczyn zewnętrznych.

Reakcje społeczności

Meksykańska Rada Biskupów wydała oświadczenie, w którym wyraziła solidarność z ofiarami: “Dołączamy się do modlitwy po tragicznej stracie życia i za rannych”. Biskup José Armando Alvarez z Diecezji Rzymskokatolickiej w Tampico poinformował, że dach zawalił się podczas komunii w kościele Santa Cruz w Ciudad Madero.

Ofiary katastrofy

Wśród rannych były dzieci, w tym czteromiesięczne niemowlę, trzy pięcioletnie dzieci i dwójka dziewięciolatków. Policja poinformowała, że trzy z ofiar śmiertelnych to dzieci, co może wynikać z faktu, że w kościele miały odbyć się chrzty.

Akcja ratunkowa

Biskup Alvarez wezwał społeczność do przekazywania drewna, prawdopodobnie w celu podparcia dachu podczas akcji ratunkowej. Zdjęcia opublikowane przez lokalne media ukazują zniszczoną strukturę kościoła z częściami dachu prawie na ziemi.

To tragiczne wydarzenie wstrząsnęło społecznością i przypomniało o znaczeniu bezpiecznych budowli. Władze kontynuują dochodzenie w sprawie przyczyn katastrofy, a społeczność gromadzi się, aby wspierać siebie nawzajem w tych trudnych chwilach.

Podobne wiadomości

Popularne tematy