czwartek, 18 kwietnia, 2024
Strona głównaReligiaKardynał Krajewski wyraża smutek po ataku na magazyn Caritas

Kardynał Krajewski wyraża smutek po ataku na magazyn Caritas

Kardynał Konrad Krajewski, papieski jałmużnik, powraca na Ukrainę z nową dostawą pomocy humanitarnej i wyraża ubolewanie z powodu niedawnego ataku na magazyn Caritas Spes we Lwowie.

Atak na magazyn Caritas Spes

Kardynał Konrad Krajewski, prefekt Dykasterii ds. Służby Miłości, wyraził swój smutek w odpowiedzi na rosyjski atak rakietowy na magazyn Caritas Spes w zachodnio-ukraińskim mieście Lwów w noc wtorkową. Rozmawiając przez telefon z Watykan News z Ukrainy, urodzony w Polsce kardynał powiedział, że magazyn ten często był używany przez Dykasterię ds. Służby Miłości do dystrybucji pomocy humanitarnej przekazanej przez Papieża potrzebującym.

“Czuję głęboki smutek,” powiedział kardynał Krajewski. “Uderzyli, aby zniszczyć możliwość pomocy ludziom, którzy cierpią.”

Magazyn Caritas Spes tymczasowo przechowywał generatory prądu, które później były dystrybuowane do najbardziej odizolowanych regionów dotkniętych konfliktem. Caritas poinformowała, że magazyn wraz z całą zawartością został całkowicie zniszczony w pożarze, pochłaniając około 300 ton pomocy humanitarnej. W ataku nie odnotowano ofiar w ludziach.

Odnawiane wsparcie papieskie dla Ukrainy

Kardynał Krajewski powrócił na Ukrainę, aby dostarczyć nową przesyłkę pomocy, zgodnie z komunikatem prasowym jego Dykasterii.

Kardynał inauguruje również obiekt schronienia dla potrzebujących kobiet i dzieci, co było możliwe dzięki wsparciu Papieża i hojności wielu darczyńców.

“Ten dom został zbudowany podczas konfliktu, aby wspierać wielu ludzi, którzy uciekli z obszarów atakowanych, ale nie chcą opuszczać Ukrainy i dlatego szukali schronienia we Lwowie,” powiedziano w komunikacie prasowym w środę.

Obiekt będzie również oferować jadłodajnię dla ubogich w przyjaznym środowisku.

Kardynał Krajewski inauguruje dom w imieniu Papieża Franciszka jako “symbol wsparcia, solidarności i bliskości z niezliczonymi ludźmi, którzy zostali zmuszeni do ucieczki z powodu konfliktu, udzielając swojego Apostolskiego Błogosławieństwa.”

Kardynał planuje również odwiedzić różne społeczności, które przyjmują uchodźców, aby wyrazić wdzięczność “wszystkim wolontariuszom i osobom pomagającym ludziom, którzy cierpią i są w potrzebie daleko od swoich domów.”

Podobne wiadomości

Popularne tematy