niedziela, 3 marca, 2024
Strona głównaReligiaKardynał Clemente: Młodzież na Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie to twarz nadziei...

Kardynał Clemente: Młodzież na Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie to twarz nadziei na świecie

W swojej pierwszej konferencji prasowej na temat 37. Światowych Dni Młodzieży, Kardynał Manuel Clemente z Lizbony podkreślił rolę młodzieży portugalskiej w przygotowaniu tego wydarzenia, mówiąc, że to pokolenie zaznaczy nową przyszłość w kraju i na świecie.

Nowe pokolenie, które zostawi ślad

Kardynał Manuel Clemente wyraził swoją pewność, że to pokolenie zostawi ślad w przyszłości. Mówił w szczególności o dziesiątkach tysięcy młodych Portugalczyków, którzy z entuzjazmem i zaangażowaniem dołączyli do przygotowania wydarzenia, a ich wkład, jak powiedział, umożliwił jego realizację.

Zaangażowanie młodzieży

Kardynał Clemente przypomniał o silnym wsparciu, jakie organizacje i ruchy młodzieżowe w Portugalii udzieliły propozycji biskupów Lizbony jako miejsca 37. Światowych Dni Młodzieży, które zostały po raz pierwszy zaproponowane przez Portugalską Konferencję Episkopalną (CEP) w 2017 roku, i że ich nacisk na to, aby to się stało, był “decydujący”.

Dni w Diecezjach

Konferencję prasową uświetnił również obecnością księdza Filipe Diniza, dyrektora Krajowego Departamentu Młodzieży Biskupów, który koordynował “Dni w Diecezjach” (GNDs) zorganizowane przed Światowymi Dniami Młodzieży, od 26 do 31 lipca. W ciągu tygodnia ponad 67 000 pielgrzymów z pięciu kontynentów zostało przyjętych w 17 diecezjach kontynentalnej Portugalii i na wyspach i miało okazję poznać lokalny Kościół, ludzi i region.

Oczekiwania na Światowe Dni Młodzieży

Ogólnie rzecz biorąc, w Lizbonie w tym tygodniu oczekuje się około miliona osób, co stanowi praktycznie jedną dziesiątą populacji Portugalii. Co do udziału młodych ludzi z innych kościołów i religii, Kardynał Clemente zapewnił, że “Każdy ma miejsce i ci, którzy przyjdą, muszą czuć się jak w domu”.

Podobne wiadomości

Popularne tematy