piątek, 1 marca, 2024
Strona głównaTechnikaIle kosztuje nowy ekran do laptopa?

Ile kosztuje nowy ekran do laptopa?

W zależności od producenta, nowy ekran laptopa może kosztować od 200 zł do 3000 zł. Na przykład HP oferuje zamienny ekran laptopa Envy x360 od 2300 zł, jednak konsumenci mogą zamówić część jako zestaw z narzędziami do instalacji za prawie 3000 zł, zgodnie z witryną Best Buy.

Ile kosztuje wymiana wyświetlacza w laptopie?

Cena wymiany wyświetlacza w laptopie zależy od rodzaju posiadanej matrycy oraz od tego, czy naprawa będzie przeprowadzana samodzielnie, czy przez firmę. Budżetowe modele mogą kosztować zaledwie 200 lub 400 złotych, natomiast droższe notebooki z ekranami IPS o wysokiej rozdzielczości będą kosztować nawet 2000 złotych lub więcej.

Ile kosztuje naprawa matrycy w laptopie różnych producentów?

Odpowiedź brzmi: to zależy od tego, o jakim laptopie mówisz. Każda marka i model pochodzi z innym poziomem cenowym.

HP

Wymiana matrycy może kosztować od 50 do 140 zł i więcej, w zależności od wielkości urządzenia i tego, ile śrubek potrzeba do jego demontażu. Czas potrzebny na wymianę maskownicy to zazwyczaj 2 dni. Jeśli trzeba wymienić klapkę matrycy lub taśmę sygnałową, to będzie to koszt od 50 – 150 zł.

Dell, Samsung

Przynajmniej 200 lub 400 zł.

Apple

Cena tutaj jest największa i mieści się pomiędzy 300 zł – 2500 zł w zależności od modelu.

Lenovo Huawei

Od 300 do 900 zł.

Acer, Asus, Fujitsu, Toshiba

Od 200 do 600zł.

Czy warto wymienić ekran w laptopie?

Czasami, gdy laptop zostanie upuszczony, lub wpadnie w ręce dzieci, matryca ulega uszkodzeniu, a to oznacza, że trzeba ją wymienić. Nawet jeśli po takim wypadku monitor pozostaje sprawny, to traci na jakości wizualnej. W takich sytuacjach jedynym rozwiązaniem jest wymiana matrycy na nową. Jest to stosunkowo droga naprawa, jednak warto pamiętać, że bez profesjonalnej diagnozy przyczyny nie można mówić o jej opłacalności. Dlatego warto odwiedzić serwis.

Podobne wiadomości

Popularne tematy