czwartek, 4 września, 2025
Strona głównaŚwiatHistoryczna kolejka linowa Glória w Lizbonie wykoleiła się, pozostawiając co najmniej 15...

Historyczna kolejka linowa Glória w Lizbonie wykoleiła się, pozostawiając co najmniej 15 zabitych i 18 rannych: raport

Zabytkowa kolejka linowa Glória w Lizbonie wykoleiła się w środę w godzinach szczytu, zabijając co najmniej 15 osób i raniąc 18. Wśród rannych jest dziecko.

Tramwaj ciągnięty przez kabel, który od pokoleń przewozi mieszkańców i turystów, wypadł z torów, a następnie uderzył w pobliski budynek.

Według AP News, wczesne doniesienia sugerują, że przyczyną wykolejenia mógł być luźny kabel. Kolejka linowa Glória, działająca od 1885 roku i uznawana za jeden z najbardziej charakterystycznych zabytków Lizbony, była pełna osób dojeżdżających do pracy i zwiedzających, gdy doszło do wypadku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Podobne wiadomości

Popularne tematy