sobota, 20 lipca, 2024
Strona głównaReligiaBiskupi z Peru potępiają zezwolenie na aborcję dla 11-letniej dziewczynki

Biskupi z Peru potępiają zezwolenie na aborcję dla 11-letniej dziewczynki

Biskupi z Peru wyrażają swoje przeciwność wobec decyzji rady medycznej dotyczącej zezwolenia na aborcję dla 11-letniej dziewczynki. Podkreślają obowiązek państwa do ochrony prawa do życia zarówno matki, jak i nienarodzonego dziecka.

“Nie otwierajmy drzwi kulturze śmierci”

Katoliccy biskupi z Peru podnieśli swój głos w obronie życia po tym, jak rada medyczna zezwoliła na aborcję dla 11-letniej dziewczynki. W komunikacie prasowym Konferencja Biskupów Peru podtrzymała nauczanie Kościoła o prawie do życia dla nienarodzonych dzieci oraz prawa matki dziecka.
”W obliczu tego aktu niesprawiedliwości i naruszenia prawa do życia nienarodzonego dziecka podnosimy nasz głos w proteście przeciwko temu niesprawiedliwemu i obojętnemu aktowi,” powiedzieli biskupi.

Sprzeczne decyzje

Rada Medyczna w peruwiańskim regionie Loreto orzekła, że tzw. “aborcja terapeutyczna” nie była możliwa, ponieważ nie spełniała niezbędnych warunków, takich jak zagrożenie śmiercią lub trwałym uszkodzeniem dla ciężarnej matki. Jednak inna Rada Medyczna w Limie unieważniła tę decyzję i zezwoliła na aborcję.

Prawo do życia

W odpowiedzi biskupi z Peru podkreślili, że życie jest “bezwzględnym i niezbywalnym prawem, ponieważ jest to dar Boży, którego Bóg prosi nas, abyśmy strzegli, jak mówi piąte przykazanie: ‘Nie zabijaj’ (Wj 20:13)”. Biskupi wskazali, że konstytucja Peru i peruwiański kodeks dla dzieci i młodzieży mówi: “Każdy człowiek jest uważany za dziecko od poczęcia do dwunastego roku życia… Państwo ma obowiązek chronić poczęte dziecko”.

Kultura życia kontra śmierć

Biskupi apelują do władz cywilnych i personelu medycznego, aby podtrzymywali kulturę życia i nie “otwierali drzwi kulturze śmierci”. Na koniec biskupi z Peru apelują, aby “mała ‘Mila’ była odpowiednio opiekowana, aby pomóc jej wyleczyć rany po gwałcie, aby nie była poddawana aborcji i aby sprawca został osądzony w pełnym zakresie prawa, a nowe nadużycia zostały uniknięte”.

Podobne wiadomości

Popularne tematy