Adam Czeczetkowicz znany jest przede wszystkim z kontrowersyjnych wypowiedzi i skrajnie prawicowych poglądów. Trochę więcej można było o nim usłyszeć najpierw w 2006 roku, kiedy powstał KWW Podlasie XX wieku i potem w 2010 roku, kiedy został skazany. Oprócz tego można go kojarzyć z Uniwersum Szkolnej 17 i z heavy metalowego zespołu – Rzeczpospolita Polska Oi! Co jeszcze wiadomo na temat Adama Czeczetkowicza?
Kontrowersje wokół Adama Czeczetkowicza
W kontrowersjach i skandalach Adam Czeczetkowicz jest naprawdę dobry i ma ich na swoim koncie całkiem sporo. Jednym z pierwszych momentów, kiedy można było poznać go trochę lepiej był 2005 rok. Czeczetkowicz został osądzony między innymi za rozwieszanie antysemickich plakatów. Właśnie wtedy prokuratura postawiła mu pięć zarzutów. Dotyczyły one przede wszystkim propagowania faszyzmu. Adam Czeczetkowicz otrzymał wtedy sądowy zakaz opuszczania kraju. Dopiero w 2010 roku, czyli aż 5 lat później, został skazany na 1,5 roku więzienia w zawieszeniu na 3 lata.
Inną kontrowersją z Czeczetkowiczem w roli głównej był reportaż na jego temat w Superwizjerze TVN. Podobno to właśnie z tego powodu stracił pracę, więc zdecydował się pozwać stację. Zadośćuczynieniem miało być dla niego 500 tys. zł, za które chciał kupić mieszkanie. W 2016 roku ponownie został skazany, tym razem na pół roku. Powodem były rasistowskie odzywki w stronę polsko-hinduskiego małżeństwa.
Kononowicz i Podlasie XXI wieku – czyli kariera polityczna
Podlasie XXI wieku to Komitet Wyborczy, który Czeczetkowicz założył razem z Markiem Czerniawskim w 2006 roku. To właśnie z ramienia tego Komitetu w wyborach prezydenckich w Białymstoku wystartował Krzysztof Kononowicz. Adam Czeczetkowicz przedstawiał się jako rzecznik i sufler niedoszłego prezydenta. W późniejszych latach Czeczetkowicz próbował zaistnieć jeszcze w polityce, ale nie odnosił większych ani mniejszych sukcesów. Ostatnie głośniejsze wystąpienie politycznie odbyło się 2020 roku, kiedy Czeczetkowicz chciał wystawić kandydatów z ramienia Podlasia XXI wieku w wyborach na prezydenta RP.
Muzyka i Czeczetkowicz
Adam Czeczetkowicz to nie tylko polityka i skrajnie prawicowe poglądy, ale też kariera muzyczna. Bywał on wokalistą i gitarzystą w różnych heavy metalowych zespołach już od lat 90. Początkowo były to Dead Infection, Recrimination, Poseydon i Toxic Death. W 1998 roku Adam Czeczetkowicz razem z bratem – Piotrem, założyli zespół Rzeczpospolita Polska Oi, z którym wydali aż 7 albumów. Co ciekawe, na pierwszej kasecie wydanej przez R.P.Oi pojawiło się logo kampanii Muzyka Przeciwko Rasizmowi. Muzycy w późniejszych latach musieli zapomnieć o początkowo wykonywanych coverach zespołów antyrasistowskich, ponieważ w 2021 roku po występie na imprezie antyszczepionkowców w Goniądzu, zostali zgłoszeni do prokuratury właśnie za antysemicki tekst piosenki. Zgłoszenia dokonał Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.